Šis Ādas kopšanas līdzeklis Cure-All ir izraisījis dažu cilvēku matus, lai izkristu

Šis Ādas kopšanas līdzeklis Cure-All ir izraisījis dažu cilvēku matus, lai izkristu

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Galvenā Redaktore | E-mail

Ar vitamīnu A iegūtie retinoīdi jau sen ir mīļākie dermatologi, lai samazinātu grumbiņas un izstumjošas plankumus, taču, tāpat kā ar jebkuru kosmētikas līdzekli, jūs joprojām pakļautas nevēlamu blakusparādību rašanās riskam pēc lietošanas. Kaut arī retinoīdi ir pazīstami dažkārt, rezultātā sausā, pārslaino ādu, cilvēki tagad ziņo par jaunu, smagāku blakusparādību.

Nesen pēc tam, kad viens Reddit lietotājs sauca par kosmisko katastrofu, ziņots par mirstības pazemināšanos, lietojot Tretinoin (retinoīdu līdzekli, ko sauc arī par Retin-A), citi cilvēki reaģēja ar savu pieredzi, lietojot pārāk daudz tertinoīnu pēc terapijas.

Jūs arī varētu būt: sistēma, kas pilnīgi pārveidoja šīs sievietes mati 8 mēnešu laikā

"Pēc pāris nedēļām, kad es sāku Trentinoīnu, es pamanīju, ka palielinājies matu daudzums, ko es zaudēju," paskaidroja kosmiskā katastrofā. "Es tikko tagad uzzināju, ka trentīnīns to var izraisīt gandrīz 10 nedēļas pēc tam, kad es pirmo reizi pamanīju simptomu."

Pārsteidzoši, izrādās, ka tā varētu būt iespēja. Pētījumi atklāj, ka pārmērīga A vitamīna uzņemšana - parasti piemaksu veidā - var izraisīt matu izkrišanu. Kaut arī zāļu lietošana vietējā veidā ar A vitamīnu acīmredzami tiek absorbēta savādāk nekā to ieņemšana, Pārtikas un zāļu pārvalde nesen veiktajā pētījumā norāda, ka vietējā kosmētika joprojām var apdraudēt lietotāju matu izkrišanu, īpaši, ja to lieto pārmērīgi.

Tomēr ne visi ārsti to piekrīt. "Lai gan retinoīdi var būt kairinoši, un, ja jūs pārlieku skrāpējat, var izraisīt matu izkrišanu, dažkārt mēs izmantojam retinītu matu augšanas sastāvos, lai palīdzētu absorbēt un stimulēt matu atjaunošanos un uzlabot galvas ādu un matu kvalitāti," skaidro Ņujorkas dermatologs Doris Day, MD, uzsverot, ka šie produkti patiesībā var būt labi jūsu matiem.

Beverly Hills dermatologs Rhonda Rand, MD, piekrīt, ka maz ticams, ka "ja Retin-A vai citi lokāli retinoīdi tiek lietoti, kā noteikts", sastāvdaļa izraisītu matu izkrišanu. Patiesībā viņa atzīmē, ka "Retin-A kādreiz tika izmantots marķējumā, lai palielinātu Rogain efektivitāti." Kaut arī ideja bija par to, ka Retin-A varētu palīdzēt palielināt minoksidila uzsūkšanos, viens no blakus efektiem Dr Rand atzīmēja, ka daži "cilvēki ir iekaisuši viņu skalpsā, un tas var izraisīt dažu matu izkrišanu".

Izņemšana? Neizmetiet savus retinoīdus vēl. Ja jums nav retinoīdu izraisītas blakusparādības, nav iemesla atmest šo ādas kopšanas līdzekli. Lai gan visbiežāk retinoīdi vispirms rada jebkāda veida blakusparādības, tas, protams, kalpo kā svarīgs atgādinājums, lai pastāstītu savam dermatologam, ja jūs ikdienā lietojat kādus retinoīdus ikdienā, jo īpaši, ja jums ir sausa , zvīņainā āda vai pārmērīga matu izkrišana.

Dalīties Ar Draugiem

Saistītie Raksti

add